üye giriş mekan ekle   @neredeneyenir twitter - bizi takip edin neredeneyenir.net Facebook’ta neredeneyenir.net Android Uygulaması Google Play'de
 
Facebook'da paylaş
Twitter'da paylaş


İzmir (Balıklıova) | 22 Haziran 2010 11:32

Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant): Balık, Meze, Kalamar

Uzun yıllardır iki kardeş ve de eşleri tarafından işletilen bu mekan, huzurlu ve sakin bir ortamda, denizin hemen kıyısında, keyifle balıklarınızı ve mezelerinizi yiyebileceğiniz, lüks olmayan ama son derece etkileyici ve keyif veren bir yerdir.

Öğlene doğru servise başlarlar ve geceye doğru bitirirler. Mekan sahipleri ve çalışanların enerjisi hiç bitmez. Küçük kardeş Yıldıray'ın yüzündeki gülümseme hiç eksik olmaz. Büyük kardeş Yılmaz pek gülmez ve "ağır abidir". Abinin, rahmetli Turgut Özal'a benzerliği onu karizmatik kılar ve hatta lakabı da "Özal" olarak kalmıştır bu nedenle. Bu mekanı da zaten herkes "Özal'ın yeri" olarak bilir.

Ben size özellikle hafta sonu cumartesi günü öğlene doğru gitmenizi; mutlaka kalamar sipariş etmenizi (meze söylemenize gerek yok kendiliğinden masaya gelir); Balıklıova'nın nefis kara fırın ekmeği ile birlikte sızma zeytinyağına bana bana yoğurtlu semiz otu, fava, yöre zeytini ve börülce yemenizi tavsiye ederim.

Balık olarak her zaman yetiştirme çipura ve levrek bulunur. Deniz balıkları ise gününe göre değişir. Ama parasına bakmazsanız mutlaka istediğiniz balığı da yersiniz.

Yemekten sonra helvanızı söyleyin. Çaylar ve kahveler "şirketten"...

Ek not: Çok pahalı değildir. Genelde neyi hakediyorlarsa onu isterler ve fazlasında da gözleri yoktur. Ama isterseniz girişte pazarlık da edebilirsiniz.

Nasıl gidilir:
Çeşme Otoyolu'ndan (ya da eski yoldan) Çeşme'ye doğru giderken Karaburun yol ayırımına sapın. Gülbahçe'yi geçtikten sonra biraz daha giderseniz Mordoğan'a varmadan önce Balıklıova Köyü'ne ulaşırsınız. Köye girince yolun sağında görürsünüz. Sizi karşılarlar...


Diğer İzmir Mekanları: İzmir'de Nerede Ne Yenir?
Yorumlar Mekan Yetkilisiyim

Ekleyen: Celaleddin ARPAT
Mekanın web sitesi: -
Yemek Etiketleri:
balık meze fava yoğurtlu semiz otu kalamar
Bu mekanı Gidilecekler ve Favoriler listenize
eklemek veya oylamak için lütfen giriş yapınız.


Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) için henüz kimse video dosyası yüklememiş...


Toplam 11 fotoğraf
Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) - Balık, Meze, Kalamar (Balıklar) Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) - Balık, Meze, Kalamar (Balıklar) Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) - Balık, Meze, Kalamar (Çipura) Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) - Balık, Meze, Kalamar (Balıklar) Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) - Balık, Meze, Kalamar (fava) Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) - Balık, Meze, Kalamar (kalamar) Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) - Balık, Meze, Kalamar (çipura) Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) - Balık, Meze, Kalamar (atılan ekmek parçasını yiyen yavru balıklar) Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) - Balık, Meze, Kalamar (deniz kenarındaki masadan...) Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) - Balık, Meze, Kalamar (mekan girişi) Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) - Balık, Meze, Kalamar (Karides, Kalamar Tava)


07 Ekim 2010 22:06
Arslan KARADAKOVAN
Yukarıda yazılanlara ilaveten, güzel havalarda denizin hemen dibinde keyfini süreceğiniz bir masada oturuyorsanız, bir parça ekmeği denize atın. Ya martılar kapacaktır, ya kazlar, ya da onlar yetişemezlerse kefaller. Bunu başka hiçbir yerde bulamazsınız. İsterseniz masanızın altında bekleyen kedilere de yediğiniz balığın kafalarını ikram edebilirsiniz.
24 Haziran 2011 14:15
Celaleddin ARPAT
Telefon numaralarını vermediğimi, -tam bir yıl sonra ancak-, farkettim,

Tel : 0.232.775 53 76
30 Aralık 2011 15:21
Esin GÖRSEV
Uzun zamandır Çeşme Ildır köyü civarında bulamadığım güleryüze, samimiyete, çok lezzetli pişmiş taptazecik balıklara, enfes kalamara ve şirin mezelere sahip ve en önemlisi kazıklanmadan olması gereken fiyatları ödeyip çıkabildiğiniz çoooook güzel bir yer. Çooook beğendik biz ailecek. İyi ki bu siteyi buldum. Telefonlarına ulaşıp yine gitmek üzere sözleştik. Telefonda Celaleddin Bey "Gelin gelin eşim sizlere enginar da ikram edicek gelin" deyince bayıldım bayıldım :) İşte budur...
26 Nisan 2013 09:56
Arslan KARADAKOVAN
Bizler, altmışın üzerinde delikanlılarız. Çocukluk arkadaşlarımızla, İzmir’den kalkıp iki üç ayda bir hafta arası Balıklıova’da Özal’ın deniz kıyısındaki bu güzel mekanında toplanıyoruz.

Çeşit çeşit mezeleri, sızma zeytinyağında mısır unu ile tava yapılmış taze barbunları, nefis kalamarı, yöreye özgü hurma zeytini ve köy ekmeğini doyasıya yiyip eski günlerin anılarını tazeleyerek harika bir gün yaşıyoruz.
Yaşadığımız o gün ömürden giden bir gün olmuyor. Ömrümüze, tadına doyum olmayan bir gün daha ekliyoruz. Bizden tavsiyesi...

Kamil, Teoman, Cemal, Mahmut, Arslan, Metin, Ahmet, Mithat, Mehmet,

Yorum ekleyin, bilgi ekleyin, paylaşın...
Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız.
Herkese açık olan yorum girişleri SPAM mesajlar nedeniyle sadece üyelerimize açık hale getirilmiştir.

Google Maps üzerinde Özal'ın Yeri (Çınar Restaurant) Haritası

Harita yükleniyor...
Yanlış işaretlenmişse düzeltmek için tıklayın »anasayfa | hakkımızda | iletişim | blog | RSS
www.neredeneyenir.net | info [at] neredeneyenir.net
© 2007-2022 www.neredeneyenir.net Tüm hakları saklıdır!