üye giriş mekan ekle   @neredeneyenir twitter - bizi takip edin neredeneyenir.net Facebook’ta neredeneyenir.net Android Uygulaması Google Play'de
 
Facebook'da paylaş
Twitter'da paylaş


İzmir (Çankaya) | 19 Aralık 2011 03:48

Amore Restaurant: Kiremitte Yaprak Ciğer

Kiremitte Yaprak Ciğer, bu lezzet ciğer sevmeyenlerin bile yediği ve müdavimi olacağı bir tat. Masanıza geldiğinde cozur cozur gelen sesten korkmayın. Mustafa Usta'nın özel ekmeğini üzerine koyup sosun ekmeğe geçmesini bekleyin. Soğumasını da beklemeyin çatalınıza alıp üfleyerek yemeye başlayın. İlk lokmadan sonra o lezzet karşısında şaşırıp mekanın içine bakıp ben burayı neden daha önce keşfetmedim diyeceğinizden şüphem yok. Herkes ciğer pişirebilir ama Mustafa Usta'nın yaptığı gibi leziz olamaz. Mekanın özel yemeklerinden bir diğeri ise yine kiremitte cozur cozur servis edilen Kiremitte Yaprak Bonfile Kavurma. Ağızda dağılan eti, kullanılan baharatıyla, herşeyiyle mükemmel bir lezzet. Yiyebileceğiniz diğer lezzetler sırasıyla kiremitte kaşarlı mantarlı köfte, kiremitte kaşarlı mantarlı tavuk, kasap köfte, tavuk şiş, tavuk ızgara, sade şinitzel, eski Viyana usulü şinitzel (cevizli), kızgın çingene şinitzel (kaşarlı-acılı). Bu arada mekana ilk girdiğinizde masanızı seçtikten sonra hemen meze dolabına ilerleyin ve günlük olarak hazırlanan birbirinden iddialı soğuk mezelerinizi tazeliğini gözlerinizle görerek seçin. Daha sonra masanıza oturduğunuzda su ile beraber Mustafa Usta'nın özel ekmeği servis edilecek. İçecek siparişlerinizin ardından yemeğim nerede kaldı demeye kalmadan tüm yemekleriniz servis edilecektir. Yemeklerinizi yerken mekanda çalan Türk Sanat Müziği veya Yunan Müzikleri eşliğinde sohbet edip günün yorgunluğunu da atabilirsiniz.

Nasıl gidilir:
Vali Kazım Dirik Caddesi No: 28 Kalearkası Çankaya İzmir Telefon: 0 232 425 1485


Diğer İzmir Mekanları: İzmir'de Nerede Ne Yenir?
Toplam 4 fotoğraf
Fotoğraf yükle »
Yorumlar Mekan Yetkilisiyim

Ekleyen: Cem ÖZDEMİR
Mekanın web sitesi: http://www.cigercimustafa.com/
Yemek Etiketleri:
kiremitte yaprak ciğer kiremitte yaprak bonfile kavurma meze
Bu mekanı Gidilecekler ve Favoriler listenize
eklemek veya oylamak için lütfen giriş yapınız.


Amore Restaurant için henüz kimse video dosyası yüklememiş...


Toplam 4 fotoğraf
Amore Restaurant - Kiremitte Yaprak Ciğer (Yemek Menüsü) Amore Restaurant - Kiremitte Yaprak Ciğer (Ciğerci Mustafa'nın Yeri) Amore Restaurant - Kiremitte Yaprak Ciğer (Ciğerci Mustafa'nın Yeri) Amore Restaurant - Kiremitte Yaprak Ciğer (Fasıl Geceleri)


19 Aralık 2011 21:07
Cem ÖZDEMİR
Gerçekten kiremitte yaprak ciğeri burada yemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Mustafa Usta'nın özel ekmeğini beğeneceğinizden şüphem yok ki evinize de birer parça götürmek isteyeceksiniz sevdiklerinize tattırmak için. Bunu çekinmeden söyleyin sizin için özel paketleyip veriyorlar. Soğan yemekten de çekinmeyin çay-kahve ikramıyla beraber karanfil de servis ediliyor. Şimdiden afiyet olsun.

Yorum ekleyin, bilgi ekleyin, paylaşın...
Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız.
Herkese açık olan yorum girişleri SPAM mesajlar nedeniyle sadece üyelerimize açık hale getirilmiştir.

Google Maps üzerinde Amore Restaurant Haritası

Harita yükleniyor...
Yanlış işaretlenmişse düzeltmek için tıklayın »anasayfa | hakkımızda | iletişim | blog | RSS
www.neredeneyenir.net | info [at] neredeneyenir.net
© 2007-2022 www.neredeneyenir.net Tüm hakları saklıdır!