üye giriş mekan ekle   @neredeneyenir twitter - bizi takip edin neredeneyenir.net Facebook’ta neredeneyenir.net Android Uygulaması Google Play'de
 
Facebook'da paylaş
Twitter'da paylaş


Yemek Sepeti - Söğüşçü Hüseyin Usta
İzmir (Alsancak) | 01 Nisan 2007 06:36

Editörün Tavsiyesi Söğüşçü Hüseyin Usta: Beyin Söğüş

Editörün Seçimi

Nasıl gidilir:
Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişinde.
Adres: 1444. Sokak No: 11/E Alsancak, Konak - İzmir


Diğer İzmir Mekanları: İzmir'de Nerede Ne Yenir?
Yorumlar Mekan Yetkilisiyim Editörün Yorumu

Ekleyen: Mesut EROL
Mekanın web sitesi: -
Yemek Etiketleri:
beyin söğüş
Bu mekanı Gidilecekler ve Favoriler listenize
eklemek veya oylamak için lütfen giriş yapınız.


Söğüşçü Hüseyin Usta için henüz kimse video dosyası yüklememiş...


Toplam 11 fotoğraf
Söğüşçü Hüseyin Usta - Beyin Söğüş (Dış Mekan) Söğüşçü Hüseyin Usta - Beyin Söğüş (Dönerciler Sokağı) Söğüşçü Hüseyin Usta - Beyin Söğüş (Tezgahtan) Söğüşçü Hüseyin Usta - Beyin Söğüş (Tezgahtan - 2) Söğüşçü Hüseyin Usta - Beyin Söğüş (Çeşitler) Söğüşçü Hüseyin Usta - Beyin Söğüş (Hazırlanışı) Söğüşçü Hüseyin Usta - Beyin Söğüş (Mekan) Söğüşçü Hüseyin Usta - Beyin Söğüş Söğüşçü Hüseyin Usta - Beyin Söğüş Söğüşçü Hüseyin Usta - Beyin Söğüş Söğüşçü Hüseyin Usta - Beyin Söğüş


Editörün Seçimi

Editörler yazıyor...

Söğüşçü Hüseyin Usta, bizim editörler ve de sakatat severler olarak İzmir'e her gidişimizde fırsat yaratmaya çalışıp en az bir kez uğradığımız bir yer.
Önünden, yanından veya yakınlarından geçiyorsak bir porsiyon yemeden geçmediğimiz bir mekan. Zira o söğüş karışımı mutlaka tadılması gereken bir tat.

Bilenler bilir, bilmeyenlerse fotoğraflardan göreceklerdir. Burası küçücük bir dükkan ve bir kaç masadan oluşuyor.

Uğradığımızda genellikle tercihimiz karışık oluyor. İçine biraz soğan da ekleniyor. Ne istediğiniz zaten size soruluyor.
Malzemeler sürekli taze ve her daim lezzetli. Eklenen kimyon ayrı bir lezzet katıyor.

Yanında içecek olarak bizim tercihimiz şalgam veya ayran. Şalgam olarak bizim özellikle başarılı bulduğumuz bilinir bir markayı kullanıyorlar.

Söğüşün hazırlanması sadece bir kaç dakika alıyor ve gözünüzün önünde hazırlanıyor.
Çok kalabalık değilse oturmanızla siparişinizin gelmesi arasındaki süre bir kaç dakikayı bulmuyor.

Bir kişilik porsiyon ve içecek ortalama 10TL civarı. İzmir'de yaşayıp yakınlarda oturanlar Yemek Sepeti üzerinden veya doğrudan sipariş verebiliyor.

Pek ekmek yemeyen ve hamur işlerini çok sık yemeyen biri olarak son gidişimizde konan iki lavaştan birini çıkarıp tek lavaşla denedim.
Bunun avantajı şu: Bana göre iki ekmek söğüşün tadını biraz bastırabiliyor. Ancak tek lavaş ile soğüşün tadı daha baskın oluyor ve damağınız daha çok şenleniyor.
Özellikle o anda doymak için değil de lezzet için uğradıysanız bunu bir denemenizi öneririm. Doymak için yani bir öğün olarak yiyorsanız elbette geldiği şekliyle yemeniz daha iyi olacaktır.

Özet olarak, İzmir'deyseniz zaten biliyorsunuzdur. Ancak İzmir dışından geliyorsanız ve sakatat seviyorsanız İzmir'de mutlaka uğranması gereken ilk mekanlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz...31 Mayıs 2007 08:42
Dilek
Küçüçük bir dükkanın İzmir içinde ve İzmir dışında bir çok kişi tarafından bu kadar iyi bilinmesi, böyle güzel nam salması bir İzmirli olarak beni mutlu etmekte :)

Kutluyoruz buradan çalışanlarını ;)
25 Eylül 2008 02:44
Kemal
Ankaralı bir arkadaşıma bahsederken internette bulacağımı da biliyordum Hüseyin Usta'mızı. İzmir'de tek geçerim. Her gittiğimde iki porsiyon lüpletirim. İzmir'e gelen en az bir defa uğramalı.
27 Ocak 2010 12:37
Zühal
Bir telefon numarası yazabilir misiniz?
14 Mayıs 2010 15:17
Hüseyin GÜDÜK
Ben Hüseyin Usta. Yorumlarınız için çok teşekkürler...
Telefon : 0 232 463 3068 ve 0 232 464 9116

Saygılarımızla...
15 Eylül 2011 10:23
Eser SAHiLLiOGLU
İzmir'de Otogar-Havaalanı arasında bize kalan bir saat 15 dakikalık süreye rağmen gene de uğradığımız ve o lezzeti neredeyse ayaküstü bir kez daha tattığımız mekan...
22 Eylül 2011 13:15
Celaleddin ARPAT
Eser Bey, bir dahaki sefere yolunuz İzmir'e ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ne düştüğünde, size tavsiyem; ana caddeden ileriye doğru biraz daha yürümeniz ve Dostlar Boyoz Fırını'na da uğramanız...
Burası, zaten sitede önerilen mekanlardan biri. Denemenizde fayda var...

Gerçi benim daha önceki "Melemenci" mekan önerime yazdığınız yoruma istinaden, söz konusu yere uğrayıp deneme şansınızın olup olmadığını bilmiyorum ama umarım buraya uğrarsınız...
22 Eylül 2011 13:39
Eser SAHiLLiOGLU
Celaleddin Bey, sormayın hiç :)
Malesef çok kısa zaman dilimlerinde çıkabildik o taraflara.

"Melemen"i çok seven biri olarak Melemenci hala listemizde. İzmir'e tekrar ne zaman gidebiliriz bilmiyorum ama uğranacak ilk iki mekan olacağından emin olabilirsiniz. En azından gelecek senenin bayramlarından birinde veya belki daha öncesinde orada olmayı umuyoruz gene.

Dostlar Boyoz Fırını'nın da orada olduğunu bilmiyordum. Bir dahakine mutlaka uğrayıp boyozların tadına bakacağız... Boyoz'unun yanında kara fırında pişmiş ve kararmış yumurtalar da aklımdan çıkmış değil :)
10 Mart 2013 14:53
Eser SAHiLLiOGLU
İzmir'e her gelenin listesinde olması gereken bir yer ve lezzet. Biz hiçbir sefer pas geçmedik. Sevenlere kesinlikle tavsiye....
05 Nisan 2013 15:48
Celaleddin ARPAT
Eser bey, maşallah söğüşçüyü hiç pas geçmiyorsunuz ama benim size sürekli önerdiğim "boyoz fırını" nı ikidir pas geçiyorsunuz.. :)Muhtemelen yine zaman darlığındandır...
09 Nisan 2013 13:50
Eser SAHiLLiOGLU
Celaleddin Bey, en son geçenlerde gittiğimizde de adı geçmesine rağmen gidemedik malesef. Muhtemelen en geç bu yaz ziyaret edeceğiz orayı da. Yeni görülecek mekanlar arasında ilk sırada zaten. Söz olsun:)

Yorum ekleyin, bilgi ekleyin, paylaşın...
Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız.
Herkese açık olan yorum girişleri SPAM mesajlar nedeniyle sadece üyelerimize açık hale getirilmiştir.

Google Maps üzerinde Söğüşçü Hüseyin Usta Haritası

Söğüşçü Hüseyin Usta henüz harita üzerinde işaretlenmemiş. Mekanın yerini aşağıdaki haritada işaretleyebilir ve kaydedebilirsiniz.

Harita yükleniyor...

Adınız Soyadınız: E-posta Adresiniz:anasayfa | hakkımızda | iletişim | blog | RSS
www.neredeneyenir.net | info [at] neredeneyenir.net
© 2007-2019 www.neredeneyenir.net Tüm hakları saklıdır!