üye giriş mekan ekle   @neredeneyenir twitter - bizi takip edin neredeneyenir.net Facebook’ta neredeneyenir.net Android Uygulaması Google Play'de
 
Facebook'da paylaş
Twitter'da paylaş


Ankara | 19 Ekim 2008 09:43

Bolu Mangalevi: Tavuk Şiş, Köfte, Et, Kahvaltı

Kilo ile et, köfte ve tavuk.
Lokum gibi oluyor şişleri. Kuzu şiş de başarılı ama tavuk daha bir hoşuma gitti. Külbastıya meyletmeyin ama. Fiyat makul, ortam nezih, geniş ve ferah. Servis de hızlı sayılır.

Nasıl gidilir:
İstanbul yolunda İmaj Center'ın (Makromarket ve Tekzen) hemen yanında.


Benzer Mekanlar:
Ankara Köfte: Köfte
Ankara Köfte: Köfte
Köfteci Ramiz: Köfte
Köfteci Süleyman Usta: Köfte
Üstünel Köftecisi: Köfte
Diğer Ankara Mekanları: Ankara'da Nerede Ne Yenir?
Toplam 1 fotoğraf
Fotoğraf yükle »
Yorumlar Mekan Yetkilisiyim

Ekleyen: Çağrı ÖZTÜRK
Mekanın web sitesi: http://www.mangalevi.com
Yemek Etiketleri:
tavuk şiş kuzu şiş köy kahvaltısı köfte ekmek kadayıfı
Bu mekanı Gidilecekler ve Favoriler listenize
eklemek veya oylamak için lütfen giriş yapınız.


Bolu Mangalevi için henüz kimse video dosyası yüklememiş...


Toplam 1 fotoğraf
Bolu Mangalevi - Tavuk Şiş, Köfte, Et, Kahvaltı (Kilo ile et :))


28 Ekim 2008 20:52
Coşku TAYLAN
Valla Bolu Dağı'na gitmeye gerek kalmadı. Biz de birisinden duyduk. Batıkent'te arkadaşlara giderken uğradık. Tek kelimeyle süperdi.
Özellikle pirzolaya bayıldım. Tadı damağımızda kaldı. Bir de kaymaklı ekmek kadayıfı yemenizi tavsiye ederim.
29 Ekim 2008 08:31
Nazım DALOĞLU
Yeni açılmış. İlk kez bir arkadaşımla gitmiştim. Sonra ailemle bir kaç kez daha gittim. Porsiyon yok, herşey kilo ile ve masaya ortaya getiriyolar. Tıka basa doyuyorsunuz ve çok lezzetli. Mangal seven herkese tavsiye ederim. Yoğurdu muhteşem yemeyi unutmayın.
11 Şubat 2009 10:06
Nedim SAZCI
Burada sabahları köy kahvaltısı yapabilir diğer zamanlarda da köfte ve ekmek kadayıfını tadabilirsiniz.

Köy kahvaltısında nefis bir sucuklu yumurta eşliğinde ortaya bal, kaymak, terayağ, reçel, peynir ve zeytin çeşitleri, kızarmış ekmek bulacaksınız. Ben çok beğendim, Fiyatları da iyi. Müdavimi olacağınıza eminim.

İstanbul Yolu üzerinde Acity Alışveriş Merkezi'ne gelmeden Tekzen Yapı Market'in yanı. 397 4020

Tabelasında kocaman "kilo ile köfte" yazıyor.
16 Şubat 2009 12:34
Eser SAHiLLiOGLU
Haftasonu o taraflarda işimiz varken uğradık. Bir süredir aklımızdaydı zaten. Hele mangal keyfini iyice özlemişken...

Öncelikle mekanın park sorunu bulunmuyor. Hemen önünde yer bulamasanız da etrafta arabanızı park edebileceğiniz uygun yer çok. Ayrıca ulaşım açısından da son derece rahat. Hem özel aracınızla hem de dolmuş ve otobüsle rahat bir güzergah üzerinde bulunuyor.

Kapıda sizi karşılayıp size boş yerleri gösteriyorlar. İstediğiniz yere oturuyorsunuz. Masalar rahat ve geniş.

Tavan oldukça yüksek. Bu nedenle mekanda sigara içiliyor olsa da bu sizi fazla rahatsız etmiyor. Ama yan masada içildiğinde kaçış yok malesef dumandan. Biz mekandan çıktığımızda malesef üstümüze sinmiş bir sigara kokusu vardı. Gene de diğer mekanlara göre bu konuda oldukça ferah olduğunun altını çizmek lazım.

Kilo ile verdiğiniz siparişlerde fiyatlar benzeri yerlere göre uygun.
Gittiğimiz tarihte (Şubat 2009) tavuk 18, köfte 20, et 38TL idi. Biz çok aç olmadığımız için yarım kilo tavuk ve 200gram köfte istedik.

Siparişleri alırken esnek davranabiliyorlar. Tavuğun bir kısmını tavuk şiş geri kalanını da kanat olarak getirebiliyorlar. Ortaya da bir salata istedik. Salataya ek olarak isterseniz yoğurt da sipariş edebiliyorsunuz.
İçecek olarak da litrelik kola söyledik. Salata 2TL, litrelik kola ise 3TL.
Biz toplam olarak 16 küsür lira ödedik. Bir çok kebabçıda iki tavuk şiş ve birer içecek alsanız en az bunun kadar hesap ödersiniz heralde.

Önümüze gelen tavuk şiş oldukça yumuşak ve lezzetliydi. Parçaların her biri kocaman kocamandı. Kanatlar ise tam kararında pişmiş ve hatta üzeri de güzelce kızarmıştı. Köfteler de aynı şekilde güzel pişirilmişti. Et siparişi veremedik zira o güne özel yoğunluktan dolayı etin tükendiğini söylediler.

Unutmadan, ikram olarak gelen ezme muhteşemdi. Bir çok mekanda ezmenin ayarı tutturulamaz. Ancak burada kararında baharat ve malzeme ile hazırlanmış bu ezmenin tadına doyamadık.

Önerilere gelince...

Salata, bildiğimiz oldukça sade çoban salatası(salatalık+domates) idi. Bu nedenle salata ve meze olayı kesinlikle çeşitlendirilmeli. Bir çok mekanda harika mevsim salataları sunulmakta. Yeşilliklerin de olduğu salatalar hem renk hem de lezzet katmakta.

Meze konusunda ciğer/çöp şiş mekanlarındaki çeşitliliğe benzer, burada da soğan salatası ile mangalda hazırlanmış domates ve biber şişleri masanızı süsleyebilir ve ek bir lezzet oluşturulabilir.

Gene bir öneri olarak Bolu Dağı'ndaki gibi bal/tereyağı menüye eklenebilir. Bu da ayrı bir çeşitlilik ve zenginlik katacaktır menüye.

Biz normal fırın ekmeği yerine lavaş istedik ama malesef lavaş bulunmuyormuş. Haliyle biraz şaşırdık. Zira tüm kebabçılarda şişlerin altında kesilmiş lavaş bulunur ve et parçalarını da lavaşa sarıp yemek ayrı bir keyiftir.

En çok eleştirdiğimiz konu ise önümüzdeki tabakların sorulmadan ve bir kaç kez (farklı farklı kişiler tarafından da olsa) kaldırılmaya çalışılması oldu. Yemeğin sonuna doğru hızınız yavaşlayabilir ancak tabaklar tam boş değilse mutlaka sorulması gerekiyor (İlk kişi sordu diğerleri direkt kaldırmaya çalıştı).

Ayrıca özel günlerde malzemelerini ve stoklarını biraz daha bol tutmaları gerekiyor. Özellikle et yemek için gelmişseniz ama et bitmişse ve tavuk veya köfte de sevmiyorsanız oradan ayrılmak durumunda kalacaksınız demektir ki bu da her iki taraf için hoş olmayacaktır.

Gene aklıma gelmişken çay bardakları küçük olsa da yanında tek şeker gelmemeli kesinlikle. Ek şekerleriniz isteyince hemen geliyor ama toz şeker şeklindeki paketler bir çok mekanda masada bulundurulur. Veyahut ikili olarak çayın yanında gelir.


Sonuç olarak bahsi geçen bir kaç noktaya da dikkat edilirse tadından yenmez olacak. Ancak gene de biz tekrar gidecek ve misafirlerimizi de götürecek kadar beğendik. Zira mekan açısından ferah, ulaşım açısından rahat, fiyat açısından makul, lezzet açısından tatmin edici.

Biz Bolu Mangalevi'ni <a href="http://www.neredeneyenir.net/editor_onayli_mekanlar" title="Editör Onaylı Mekanlar" target="_blank">Editör Onaylı Mekanlar</a>'a eklemeyi ihmal etmiyoruz :)

Not 1: İlk fırsatta köy kahvaltılarını da denemek için tekrar uğrayacağız. O da ayrı bir yorum yazısı olacak haliyle..
Not 2: Çağrı'ya bu mekan önerisi için teşşekürler...
09 Ağustos 2009 21:00
Nurdan TANRISEVEN
Ne zamandır gitmeyi düşünüyorduk ama kısmet olmamıştı. Nihayet bu hafta sonu yolumuzun üstünde diye gittik. Sahiden çok memnun kaldık. Köfte ve külbastı sipariş ettik. İkisi de güzeldi ama köfte daha çok hoşumuza gitti.

Fiyatlar da makul. Abartılı bir hesap beklesek de öyle olmadı. Aynı yemeği bir kebapçıda iki katı fiyatla yiyebilirdik. Aynı akşam çocuklarımızı da akşam yemeği için oraya götürdük onlar da beğendiler.

Et yemek istediğimizde yeni mekanımız Mangalevi olacak...
03 Temmuz 2010 18:02
Bilal UYGUN
Ben de çok memnun kaldım. Ama birşeyi merak ediyorum. Kasaptan aldığımız etin kilosu 25-30 lira arasında iken bu işletmelerde 28 liraya 30 liraya nasıl köfte satılıyor. Bunu anlamış değilim. Garsona sordum bu bizim sırrımız diyor. Helal olsun ne diyelim...
06 Ağustos 2011 18:30
Fuat KAYMAKÇI
Ben Mangalevi'nin ustabaşıydım. O kadar yerde çalıştım ama öyle bir mekan görmedim. Hakikaten çok güzel bir mekan. Çok hijyenik. Eti Balıkesir'den birinci kalite olarak geliyor.
28 Mayıs 2012 23:27
Eser SAHiLLiOGLU
Geçtiğimiz hafta misafirlerimiz olduğu için Mangalevi'nin Balgat'taki şubesini tercih ettik bir akşam yemeği için. Ancak tek kelime ile çok ciddi hayalkırıklığına uğradık.

Yukarıda Site Editörleri olarak Mangalevi'nin İstanbul Yolu üzerindeki şubesi ile ilgili 2009'daki olumlu yorumlarımızı görebilirsiniz. Ancak Ankara'nın ilk mangal ve kilo ile et konseptli bu mekanı malesef zaman geçtikçe ve büyüdükçe o ilk zamanlardaki kalitesini, lezzetini ve hizmet anlayışını kaybetmiş.


Yukarıdaki yorumda lokum gibi diye bahsettiğimiz tavuk şiş ve kanatın o eski lezzetinden eser yok. Aslında lezzet üzerinde çalışılabilir ve düzeltilebilir ancak hizmet kalitesi, garsonların tavır ve davranışları, müşteriye bakış açısı nasıl düzeltilebilir?

Akşam saat 8:30 civarlarında uğradık Mangalevi Balgat'a. Siparişimizi verdik. Siparişimiz henüz gelmişti ki garson masaya gelip bu gelen siparişle doyup doymayacağımızı, doymayacaksak şimdi ek sipariş vermemizi söyledi. Zira ızgara kapanıyormuş.
Yeterli olacağını söyledik.

Üzerinden bir beş dakika geçmeden henüz yemeğimizin ortasındayken masaya hesabı getirdiler. Ne oluyoruz diye bakınırken kasanın kapanacağını ama kendilerinin burada olduğunu söylediler. Kendileri buradaysa kasa niye kapanıyor anlayamadık. Saat henüz 21:00 iken ve biz de yemeğimizin ortasındayken bizi kovarcasına misafirlerimizin önünde masaya hesap koymak ne zaman adet olmuş bilemedik.

Mekandan ve bu tavırlarından bu kadar soğumuş ve rahatsız olmuştuk ki hızlıca yemeğimizi yedik. Çay istedik. Çay kalmadığını söylediler... Özetle hesabı ödeyin ve gidin mesajı tekrarlandı...

Balgat'ta aynı konseptte en az 10-15 tane daha mekan varken bir daha Mangalevi'ni tercih eder miyiz? Hayır...

Zira hemen bir gün öncesinde gene Balgat'ta gittiğimiz bir başka kilo ile et lokantası daha lezzetli et ve köftesi, kişi sayısı ile orantılı taze ve bol salatası, ek ve bol mezeleri, ücretsiz tatlı ikramları ile bile mütevazi davranırken ve müşteriye karşı daha güzel bir yaklaşım sergilerken Mangalevi kesinlikle bizim için bir seçenek veya alternatif olmaktan çıkıyor.

Aslını isterseniz müşteriye olan bu kötü yaklaşımları nedeniyle civarda başka benzer mekan olmasa veya mecbur kalsak bile gideceğimiz bir mekan da değil artık Mangalevi.

Umuyoruz ki kendilerine en kısa sürede çeki düzen verirler. Umuyoruz ki İstanbul Yolu şubesi de aynı bozulmaya uğramamıştır ve mekan sahipleri ve yöneticileri bu düşüşün ve olumsuz tepkilerin farkına varıp ilk açıldıkları zamanki yaklaşımlarını ve kalitelerini geri kazanmak için uğraşırlar...

Türkiye'de, büyüyen ve popüler olan firmaların ve kurumların en büyük sorunu malesef kalitenin büyüme ile orantılı olarak korunamaması ve devam ettirilemesi. Bir mekanın, üç sene önce çok övdüğümüz ve ilklerden olan bu mekanın aynı hataya düşmesini görmek malesef üzücü...

Bu son yorumumuzla mekanı Editörlerin Önerdiği Mekanlar listesinden çıkarıyoruz ve üstteki yorumumuzun da geçerliliğini kaybettiğini belirtmek istiyoruz...
30 Ağustos 2012 17:53
Dilek SAHİLLİOĞLU
Bugün Kentpark'taki şubelerine gittik.. Oldukça kalabalıktı yine.. Servis kalabalıktan yavaş olsa da yemeklerde sıkıntı yoktu. Fakat yemek bittikten sonra çay istedik çayın olmadığını söylediler.. Bir et lokantasında ne olursa olsun çayın sürekli kaynamasına alışkın bir millet olarak bu durumu yadırgadık.. Hatta şahsım adına olayı müşterinin masada takılmaması olarak yorumladım ne yazık ki.. Mekan aynı katta bir kaç alternatifi oluşmuşken bir daha asla gitmeyeceğim bir yer olarak tarihin tozlu sayfalarına kaldırıldı..

Yorum ekleyin, bilgi ekleyin, paylaşın...
Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız.
Herkese açık olan yorum girişleri SPAM mesajlar nedeniyle sadece üyelerimize açık hale getirilmiştir.

Google Maps üzerinde Bolu Mangalevi Haritası

Harita yükleniyor...
Yanlış işaretlenmişse düzeltmek için tıklayın »anasayfa | hakkımızda | iletişim | blog | RSS
www.neredeneyenir.net | info [at] neredeneyenir.net
© 2007-2019 www.neredeneyenir.net Tüm hakları saklıdır!