üye giriş mekan ekle   @neredeneyenir twitter - bizi takip edin neredeneyenir.net Facebook’ta neredeneyenir.net Android Uygulaması Google Play'de
 
Facebook'da paylaş
Twitter'da paylaş


Ankara (Beypazarı) | 16 Nisan 2012 16:20

Editörün Tavsiyesi Zindancık Tesisleri: Uruş Kapama, Beypazarı Güveci

Editörün Seçimi Kıbrıscık yoluna girdikten 3-5 km sonra solda restorantların tabelalarını göreceksiniz ve o gözüken salaş tabelaların buz dağının sadece görünen yüzü olduğunu farkedeceksiniz. Merdivenlerden aşağıya inmeye başladığınızda adım adım küçük sürprizler karşılayacak sizi.. Aylardan nisan ise yeni çiçeklenmiş güzel ağaçlar, ağaçlarda süslenmiş testiler, yemyeşil bir ortam karşılayacak sizi. Bir yandan da gürül gürül su sesi duyacaksınız. Doğanın tam ortasında olduğunuzu hissedeceksiniz.

Mekan oldukça büyük bir alana yayılmış. Dere kenarında ağaç masalar bulunmakta.

Uruş kapama oldukça başarılı.. Etin lezzeti harika.. Pilav sıcak ve yumuşacık pilav sevmeyenlerin bile kaşık kaşık yiyebileceği cinsten. Masaya turşularından ve harika köy ekmeğinden ikram ediyorlar. Salata ve yoğurdunu da tavsiye edebilirim. Zaten masaya gelen beyfendi size açlık durumunuza ve kişi sayısına bağlı olarak güzel önerilerde bulunuyor.

Biz gittiğimizde çok aç değildik. O yüzden sadece uruş kapama istedik. Fakat akklım güveçte kaldı desem yalan olmaz :) Bir dahaki sefere onu da denemek istiyorum.

Nasıl gidilir:
İnözü Vadisi 3 km. Zindancık Mevkii Beypazarı Tel: 0 312 763 60 08. Gsm 0 532 240 53 85.


Diğer Ankara Mekanları: Ankara'da Nerede Ne Yenir?
Yorumlar Mekan Yetkilisiyim Editörün Yorumu

Ekleyen: Dilek SAHİLLİOĞLU
Mekanın web sitesi: -
Yemek Etiketleri:
uruş kapama beypazarı güveci yaprak dolma ızgara alabalık
Bu mekanı Gidilecekler ve Favoriler listenize
eklemek veya oylamak için lütfen giriş yapınız.


Zindancık Tesisleri için henüz kimse video dosyası yüklememiş...


Toplam 8 fotoğraf
Zindancık Tesisleri - Uruş Kapama, Beypazarı Güveci (Turşu, salata, yoğurt) Zindancık Tesisleri - Uruş Kapama, Beypazarı Güveci (Mekanın içi) Zindancık Tesisleri - Uruş Kapama, Beypazarı Güveci (Mekanın içi) Zindancık Tesisleri - Uruş Kapama, Beypazarı Güveci (Uruş Kapama) Zindancık Tesisleri - Uruş Kapama, Beypazarı Güveci (Uruş Kapama) Zindancık Tesisleri - Uruş Kapama, Beypazarı Güveci (Uruş Kapama - Sürpriz geliyor) Zindancık Tesisleri - Uruş Kapama, Beypazarı Güveci (Uruş Kapama - Sürpriiiz) Zindancık Tesisleri - Uruş Kapama, Beypazarı Güveci (Uruş Kapama -)


Editörün Seçimi

Editörler yazıyor...

Beypazarı'nı gezip dönüş yolunda Beypazarı'nın lezzetlerini tatmadan olmazdı.

Havanın kapalı hatta yağışlı olduğu serin bir akşamüstü uğradık. Serin olmasına rağmen dışarıda Zindancık Deresi'nin dibinde bulunan kamelyalardan birine oturduk. Henüz sezon açılmadığı için ve özellikle de hava serin olduğu için pek kalabalık değildi.

Çalışanlar gayet sıcakkanlı. Bize yemekler konusunda tavsiyede bulundular. Çok aç olmadığımız için 4 kişilik yerine 3 kişilik bir Uruş Kapama söyledik.
Yanında salata ve yoğurt istedik.

Kapamayı hazırlaması ortalama 20 dakika sürüyor. Kalabalık zamanlarda bu sürenin biraz daha uzayacağını unutmamak lazım. Ama değiyor...

Kapamayı fotoğraflardan da görebilirsiniz. Biz lezzetini beğendik. Etler de yumuşacıktı. 3 kişilik olmasına rağmen 4 kişiyi rahat doyurdu. Ama siz gene de kişi sayınıza göre söyleyin.

İkram olarak gelen karışık turşuda ben özellikle acur ve salatalık turşusunu beğendim. Pilavın yanında turşu sevenler varsa mutlaka hoşlarına gidecektir.

Beypazarı taze ve lezzetli sebze meyvesi ile de ünlü. O nedenle
çoban salatası sade ama taze ve lezzetliydi. Yoğurt da aynı şekilde...

Tadabileceğiniz diğer yemeklere gelince burada Uruş Kapama'nın yanısıra Beypazarı Güveci, Beypazarı Yaprak Dolması, Mumbar İçi, Izgara Köfte ve Alabalık, Tavuk ve Kuzu Şiş de yiyebilirsiniz. Tatlı olarak Beypazarı'na özel ev baklavasını veya Höşmerim'i tercih edebilirsiniz.

Sabah gelmişseniz kahvaltı servisleri de var.

Kamelyalarda dibinizde gürül gürül çağlayan derenin dinlendirici sesinde etrafta kuş sesleri ile yeşillikler arasında keyifli bir yemek için kesinlikle tercih edilebilecek ve bizim de özellikle tavsiye edebileceğimiz bir mekan.

Unutmadan Beypazarı'nda neler yapabilirsiniz de ekleyelim:

Çarşısını ve tarihi yerlerle beraber müzeleri gezebilir;
Havuç suyu içebilir veya taze havuç satın alabilirsiniz;
Beypazarı Kurusu satın alabilirsiniz;
Gözlemecilerde gözleme molası verebilirsiniz;
Hıdırlık'a çıkarak eski ve yeni şehri seyredebilir ve hatta dinozor şeklindeki sıra dağ(cık)lara hayretle bakabilirsiniz;
Kıbrıscık Yolu üzerindeki tesislerde yemek yiyebilir veya kahvaltı edebilirsiniz...26 Haziran 2016 14:41
Mustafa ÖNİZ
Yakın zamanda mekana gittim lakin yemekleri çok da iyi değildi. Etler güveç içinde yumuşamadan getirilmiş ve soğan, biber vs. de hala canlı idi. Aynı bölgede çok daha güzel ve lezzetlilerini yemiştim. Teşekkür ederim.

Yorum ekleyin, bilgi ekleyin, paylaşın...
Yorum yazmak için lütfen giriş yapınız.
Herkese açık olan yorum girişleri SPAM mesajlar nedeniyle sadece üyelerimize açık hale getirilmiştir.

Google Maps üzerinde Zindancık Tesisleri Haritası

Harita yükleniyor...
Yanlış işaretlenmişse düzeltmek için tıklayın »anasayfa | hakkımızda | iletişim | blog | RSS
www.neredeneyenir.net | info [at] neredeneyenir.net
© 2007-2021 www.neredeneyenir.net Tüm hakları saklıdır!