üye giriş mekan ekle   @neredeneyenir twitter - bizi takip edin neredeneyenir.net Facebook’ta neredeneyenir.net Android Uygulaması Google Play'de
 

Puanlama Sistemi

Puanlama sistemi nedir?
Puanlama sistemi, kayıtlı üyelerimizin sitemize yaptıkları katkıları kaliteli içerik bazında ve belirli kriterler doğrultusunda puanlandırmaya yarayan bir sistemdir.

Puanlama sistemi ne için kullanılacak?
Puanlama sisteminde, 5000 puanın üzerinde puan toplayan üyelerimizden her ay bir kişiye çekilişle çeşitli yemek ve mekan promosyonları dağıtılacaktır.
İlk promosyon için çekiliş Ocak 2012'de gerçekleştirilecektir.

Hangi durumlarda puan kazanabilirim?
Şuanda sadece mekan önerileri, yorumlar ve fotoğraflar için puan kazanabileceksiniz.
İlerleyen zamanlarda, mekan bilgilerinin düzeltilmesi, mekanların harita konumlarının belirtilmesi vb. durumlarda da puan kazanabileceksiniz.

Puanlar hangi kriterlere veriliyor?
Puanlar, mekan önerilerinde kullanılan dil, Türkçe dil bilgisi ve yazım kurallarına gösterilen özen, mekan önerilerinde verilen detayın çokluğu, girilen içeriğin diğer site üyelerine sağlayacağı yarar ve benzeri kriterlere göre verilmektedir.

Daha önce girmiş olduğum içerik için puan kazanabilir miyim?
Geçmişte girmiş olduğunuz mekan önerileri, yorumlar ve yüklediğiniz fotoğraflardan onaylananlar için puan kazanabilirsiniz. Puanlarınızın işlenmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaç puan kazanabilirim?
Her bir mekan önerisi için 10 puan,
her bir yorum için 5 puan,
ve her bir fotoğraf için 5 puan
verilecektir.

Gurme ve editör yetkisindeki kullanıcılarımız doğrudan iki kat puan kazanma hakkına sahiptir.

Bir mekana ait ilk fotoğrafı yüklediyseniz veya ilk yorumu girdiyseniz iki kat puan kazanabileceksiniz.

Girilen içeriğin Türkçe dil bilgisi, yazım kurallarına, noktalama işaretlerine son derece uygun olması ve editörlerimizin içeriği yazım kuralları açısından düzeltme gereksinimi duymadığı yerlerde 5 ile 10 puan arasında ek puan verilecektir.

Hangi tür durumlarda puan kazanamam?
- Girdiğiniz içerik yukarıda bahsedilen kriterlere uymuyorsa puan verilmeyecektir.
- Girdiğiniz mekan önerisi mekan ve yemekler hakkında yeterli bilgi vermiyorsa; adres, yol tarifi, vb. bilgiler eksikse; Türkçe dil bilgisi ve yazım kuralları açısından ciddi düzeltmeler gerektiriyorsa puan verilmeyecektir.
- Fotoğraflarda başlık kısmına bilgi girilmemesi ve fotoğrafın düşük kaliteye sahip olması durumunda puan verilmeyecektir.
- Yemek fotoğraflarında yemeğin adı belirtilmemişse puan verilmeyecektir.
- Yorumlar Türkçe dil bilgisi ve yazım kuralları açısından ciddi düzeltmeler gerektiriyorsa puan verilmeyecektir.

Nerede Ne Yenir, ihtiyaç duyduğu durumlarda puanlama sistemini değiştirme; site politikalarına uymayan, siteye veya site kullanıcı ve üyelerine zarar vermeye çalışan kişilerin puanlarını tamamen veya kısmen silme hakkına sahiptir.

Önerileriniz, sorularınız ve düşünceleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.anasayfa | hakkımızda | iletişim | blog | RSS
www.neredeneyenir.net | info [at] neredeneyenir.net
© 2007-2021 www.neredeneyenir.net Tüm hakları saklıdır!